Uroczyste otwarcie "Biblioteki pod chmurką. Park kieszonkowy."
Relaks w „Bibliotece pod Chmurką”
Od 02.01.2023r. do 23.06.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Łasku (ul. Narutowicza) realizowany jest projekt w ramach VI Konkursu Grantowego „Moja Mała Ojczyzna” organizowanego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego. Gmina Łask pozyskała na ten cel grant w wysokości 30 000,00 zł.
Samorząd Szkolny, we współpracy z biblioteką, ogłosił 2 konkursy: na PLAKAT i na LOGO.
Nasz ekologiczno – czytelniczy kącik szybko nabierał rumieńców, posadzono miniaturowe drzewa ozdobne, krzewy i piękne kwiaty. Przestrzeń wyposażono w elementy małej architektury, m.in. ławki parkowe, zewnętrzne meble modułowe oraz regał na książki, który wypełnił się ciekawymi pozycjami dla dzieci i młodzieży dzięki akcji zorganizowanej przez Samorząd Szkolny i bibliotekę –„Podziel się książką”.
Nieużywany skwerek szybko zamienił się w idealną przestrzeń na spotkania, warsztaty oraz inne aktywności, w które zaangażowani będą Rodzice oraz lokalne społeczeństwo.
I wreszcie nadszedł ten dzień – 13 maja 2023r. Podczas Pikniku Szkolnego nastąpiło uroczyste otwarcie „Biblioteki pod Chmurką – Parku Kieszonkowego” oraz wręczenie nagród laureatom. W konkursie na plakat zwycięzcami zostali:
Lidia Zielnik (kl.7a), Nadia Zakrzewska (kl.7a), Michalina Jaworska (kl.7a), Wiktoria Ciapcińska (kl.8d), Nikola Gaze (kl.8b), Filip Kędzierski (kl.8d).
Natomiast w konkursie na logo nagrody otrzymali:
Julita Świędrych (kl.6b), Wojciech Nowak (kl.2b), Dorota Słomczyńska (kl. 2c).
Nagrodami były vouchery do KINAINO zakupione przez Samorząd Uczniowski, a także książki ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Łasku.
W słoneczną sobotę cała społeczność szkolna uczestniczyła w pikniku. Było coś dla ciała i coś dla ducha. Zajadając pyszności przygotowane przez Rodziców, mogliśmy delektować się wspaniałymi występami naszych zdolnych uczniów.
Po uroczystym przecięciu wstęgi nasz Park Kieszonkowy oficjalnie jest otwarty dla wszystkich. Będzie to miejsce spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także przestrzeń do promowania czytelnictwa.
Podsumowanie projektu odbędzie się pod hasłem „Rodzina eko- to szkoła eko”. Głównym jego punktem będzie panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych rodziców i ich dzieci na temat roli rodziny i szkoły w kształtowaniu nawyków ekologicznych, wzajemnej współpracy obu podmiotów, przenikaniu się w kształtowaniu nawyków ekologicznych. Spotkanie zakończy się przygotowanym przy wsparciu Rady Rodziców poczęstunkiem.
Już niebawem w naszym kąciku będą odbywały się liczne warsztaty, lekcje o tematyce ekologicznej oraz lekcje biblioteczne. Poniżej przedstawiamy harmonogram: