KLAUZULA INFORMACYJNA

W świetlicy jest bardzo ciekawie,
w świetlicy czas płynie zabawnie.
Kto często przebywa w świetlicy,
nie snuje się sam po ulicy.

Tu czeka nas przygód wiele,
tu wokół są przyjaciele.
Tu bawimy się, uczymy, gramy,
co dzień wiele przygód mamy.

A więc spędzajcie czas w świetlicy.
Bawcie się razem z nami,
a zapełnicieświat swój wokół
przyjaciółmi, przygodami.

Świetlica w naszej szkole jest otwarta dla wszystkich uczniów w godzinach od 7.00 do 17.00.

Do świetlicy uczęszczają przede wszystkim uczniowie klas I- III. W świetlicy przebywają również dzieci oczekujące na zajęcia lekcyjne i dodatkowe oraz dzieci nieuczestniczące w lekcjach religii. W celu zrealizowania zadań planu opiekuńczo-wychowawczego dokładamy starań w organizacji pomocy w nauce dla chętnych i potrzebujących uczniów. Zajęcia organizowane w świetlicy są ciekawym urozmaiceniem, wspomagają rozwój dzieci, skłaniając je do twórczego myślenia i rozwijania własnych zainteresowań.
  Organizujemy gry i zabawy ruchowe oraz liczne zabawy na świeżym powietrzu. Nasi podopieczni mogą rozwijać swoje zdolności podczas zajęć plastycznych z wykorzystaniem rozmaitych technik.

Rodzice zapisują dziecko na każdy nowy rok szkolny wypełniając specjalną kartę zgłoszenia i składając ją do wychowawców świetlicy.

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed i po lekcjach w bezpiecznym, miłym otoczeniu oraz stworzenie warunków do wypoczynku, relaksu, zjedzenia posiłków i odrobienia zadań domowych.

Świetlica pracuje według rocznego planu pracy opracowanego w oparciu o aktualny plan pracy szkoły. Realizowany jest on w formie tematów tygodniowych, a dotyczą one najbliższego otoczenia dzieci - rodziny, szkoły, kolegów, świąt i ważnych wydarzeń, związane są także z porą roku.

Zabawa jest podstawową formą aktywności dzieci, dlatego wychowankowie mają także czas na dowolne zabawy zgodne ze swymi upodobaniami. Przy sprzyjającej pogodzie dzieci biorą udział w zajęciach rekreacyjnych na podwórku szkolnym.

Szczególną uwagę zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Dbamy o wdrożenie dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw. Ważne jest także rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, ćwiczenie umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych, panowania nad emocjami.

W świetlicy systematycznie odbywają się zajęcia przygotowujące uczniów do lekcji ze szczególnym uwzględnieniem dzieci potrzebujących pomocy w nauce.

Na bieżąco staramy się rozwiązywać problemy wychowawcze współpracując z pedagogiem szkolnym, wychowawcami i rodzicami.

Jesień w naszej świetlicy