Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Świetlica

ŚWIETLICA SZKOLNA ZAPRASZA

od poniedziałku do piątku

w godz. 7.00 do  16.30

Zapisy dzieci do świetlicy szkolnej odbywają się przed rozpoczęciem roku szkolnego, tj. do dn. 10 sierpnia. W indywidualnych przypadkach istnieje możliwość zapisania dziecka w trakcie roku szkolnego.

Rodzice zgłaszając dziecko do świetlicy wypełniają stosowne formularze ( do pobrania w zakładce DOKUMENTY), które przekazują  do sekretariatu szkoły. Pierwszeństwo korzystania z opieki świetlicowej mają dzieci, które ze względu na czas pracy ich Rodziców muszą dłużej przebywać w szkole.

Zależy nam, aby świetlica była dla naszych podopiecznych miejscem odpoczynku i  relaksu, ale także miejscem rozwijania zainteresowań . Dokładamy starań, by dzieci spędzały tu czas aktywnie i kreatywnie, w atmosferze wzajemnej życzliwości i zrozumienia.

Bezpośrednio po zajęciach szkolnych dajemy dzieciom przestrzeń do spontanicznych zabaw zgodnie z ich upodobaniami. Zabawy te maja wiele zalet:  uczą wytrwałości, koleżeństwa, współpracy, przyjaźni, solidarności i przede wszystkim pobudzają naturalną kreatywność. Sala zabaw jest miejscem uwielbianym przez nasze dzieci, wyzwala w nich niewyczerpane  pokłady energii i pomysłów.

Swoim wychowankom oferujemy zajęcia tematyczne: plastyczne, czytelnicze, sportowe i komputerowe . Organizujemy konkursy plastyczne, uroczystości o charakterze rodzinnym, a w sposób szczególny spędzamy dni wyjątkowe, np. Dzień Kropki, Walentynki, Dzień  Życzliwości.

Dzieci przebywające w świetlicy mają także czas przeznaczony na naukę własną.

Polecaną przez nas i jednocześnie ulubioną przez dzieci formą aktywności są zabawy i gry ruchowe. Dbamy o to, aby tego typu zajęć nie zabrakło w codziennym rozkładzie dnia. Nasi wychowankowie korzystają wówczas sali gimnastycznej, a przy sprzyjającej pogodzie organizujemy zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu. Korzystamy z boiska szkolnego, przyszkolnego tarasu i terenu zieleni.

W czasie pobytu w świetlicy uczymy dzieci współdziałania w zespole, nawiązywania prawidłowych relacji koleżeńskich, tolerancji i empatii.